Dicompass Camera 2 - Nová aplikace

Zbrusu nová aplikace Dicompass Camera 2 pro pořízení zevních nálezů pacienta a rychlému odeslání do PACS archivu ve formátu DICOM.

Jedná se o nové, stabilní a moderní prostředí aplikace, které je plnohodnotně podporované pro Android od verze 7 a vyšší nebo pro iOS od verze 13 a vyšší. Aplikace nabízí nové funkce v podobě natáčení videa, možnosti kategorizace a štítkování záznamů, dále podporuje světlý i tmavý režim a mnoho dalšího. 

Stejně jako v předchozí verzi je aplikace skvělý nástroj pro sledování kožních znamének, podezřelých pih, proleženin, popálenin a různých zranění. Touto mobilní aplikací je možné jednoduše ukládat obrazová data pacienta v plastické chirurgii, dermatologii, patologii, neurologii, rehabilitaci atd. přímo v diagnostické fázi nebo ve fázi ošetřování a v ošetřovatelství obecně. Uložením do PACSu je automaticky vytvořena vazba s obrazovou dokumentací a kartou pacienta v NISu. K pořízeným záznamům se lékař dostane skrze DICOM prohlížeč, tedy stejnou cestou jako k radiologickým vyšetřením.

Aplikace nabízí komplexní spojení v rámci prostředí Dicompass Gateway WebViewer a PACS.

Fotogalerie

Funkce

Výběr pacienta: plná podpora Modality Worklist
možnost ručního zadání včetně podpory našeptávače
možnost načtení ID pacienta z QR kódu
Možnosti lokalizace: výběr části těla
přidání štítku nálezu
Úprava záznamů: ořez snímku
střih videa
hromadné kategorizace
Podporované datové formáty: DICOM snímek (JPEG / Little Endian)
DICOM video (H.264)
Možnosti uložení: lze fotit/natáčet bez datového připojení
snímky/videa jsou odeslány v okamžiku dostupnosti PACSu

Důležité otázky

plus_icon minus_icon

Je rozdíl mezi starou a novou verzí?

Nová verze nabízí rozšíření funkcí se záznamy (střih videa, kategorizace). Dále nabízí modernější vzhled a podporu světlého a tmavého režimu. Pracovní postupy jsou v aplikaci na stejném principu jako v předchozí verzi. Snažili jsme se zachovat celý koncept v rámci spokojenosti všech uživatelů.

plus_icon minus_icon

Je Aplikace dostupná pro Android i iOS?

V tuto chvíli je aplikace ke stažení pouze na Android zařízení s operačním systémem verze 7 a vyšší. Pro Apple zařízení s operačním systemém iOS bude aplikace k dispozici v průběhu srpna 2022.

plus_icon minus_icon

Je aplikace zdarma?

Aplikaci je možné stáhnout a nainstalovat zdarma. Její využití však omezuje vodoznak při uložení do PACS a nefukční nástroje pro vytvoření videa. Toto rozšíření je zpoplatněno v rámci obchodu v aplikaci.

plus_icon minus_icon

Přechod z Dicompass Camera 1 na verzi 2

Přechod je možný stažením nové aplikace ze služby Google Play. Převod licence je zpoplatněn v rámci doby uživání předchozí licence a pro její převedení je nutné kontaktovat zákaznickou podporu Medoro, a to na emailu helpdesk@medoro.org.